Inwestycje 2022 to hasło, które wywołuje emocje jeszcze większe niż w minionych, trudnych kilku latach. Nic nie zapowiada wzrostu oprocentowania lokat bankowych. Jedyne, co będzie rosnąć to inflacja. Podobnie jak niepewność związana z sytuacją polityczną, a co za tym idzie gospodarczą. Co zrobić, by inwestycje 2022 okazały się trafne i ochroniły oszczędności?

Inwestycje 2022 muszą być przede wszystkim bezpieczne. W kontekście bezpieczeństwa finansowego często mówi się o złocie. Lokata środków w ten kruszec może być sposobem na przechowanie wartości oszczędności. Kurs złota nie rośnie tak mocno, jakby niektórzy tego oczekiwali, zwłaszcza po rozpoczęciu konfliktu zbrojnego na wschód od Polski w drugim kwartale 2022. Mimo to warto wziąć pod uwagę zakup sztabek lub monet bulionowych jako jeden z filarów planu na inwestycje w 2022 r.

Inwestycje 2022 - może krypto?

Do 2021 kryptowaluty robiły furorę jako łatwy sposób na zarobek. W bieżącym roku euforia zniknęła - nie obserwujemy już spektakularnych wzrostów na giełdach krypto. W przypadku kryptowalut albo trzeba być mistrzem spekulacji, albo nastawić się na tzw. hodlowanie, czyli powstrzymywanie się od sprzedaży portfela w okresach znaczących, nawet kilkudziesięcioprocentowych spadków. Kryptowaluty, zwłaszcza te, które mają konkretne funkcjonalności - rozwiązują problemy w cyfrowych płatnościach - są pewnym sposobem na inwestycje 2022, aczkolwiek ryzykownym.

Inne sposoby na inwestycje 2022

Kolejnym rynkiem, który kusi wielu inwestorów, są nieruchomości. Ich wartość rośnie, choć wielu wieszczyło, że bańka mieszkaniowa pęknie. Jak dotąd sprawdza się stara zasada - inwestycja w niewielkie mieszkanie w dobrej lokalizacji zawsze przynosi zyski. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby temat pod hasłem „inwestycje 2022” nie stał się koszmarem, a dobrze wykorzystaną okazją? Można przyjrzeć się możliwościom ulokowania funduszy w rokujących, nowych przedsiębiorstwach. Np. za pośrednictwem platform do finansowania społecznościowego różnorodnych projektów inwestycyjnych.

Wróć do strony głównej